Pohled na druhé Kurzy NAPLNO

 

Ano, dny před začátkem druhého ročníku Kurzů NAPLNO s označením N16 by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Přípravy jsou již skoro u konce a všude kolem je naprosté ticho, které je specifické pro velikou bouři, jež vypukne v pondělí 11.7.2016 a bude nepřetržitě umělecky pršet až do soboty 16.7.2016. Co nám tedy druhý ročník nabídne? Pojďme se na to podrobně podívat.

 

Strukturu kurzu jsme nechali víceméně stejnou, až na pár úprav. Mezi ty nejvýznamnější patří spolupráce s HDJ, které nám vyšlo vstříc více než snad na tisíc procent. A tak se v HDJ nebude konat jenom závěrečná prezentace, ale i veliká část každodenní výuky. Děkujeme. Radikální změnou/nezměnou zůstává fakt, že jsme strukturu kurzu nepředimenzovali počtem účastníků a tak vám stále můžeme nabídnou možná nejindividuálnější přístup a rodinnou atmosféru. V poměru účastníci na personál kurzů NAPLNO se držíme na stavu 2,3 ku 1. Což je v poměru cena, individuální přístup a odbornost lektorů velice vysoko na žebříčku kvality podobných kurzů. Řekněme, že malý počet je takové naše malé "know how", které je ale spíše veřejným tajemstvím a ignorovat ho by bylo vyhození vašich peněz z okna.

Výuka se dočkala také lehkých novinek. Zvláště filmový obor, který je letos rozdělen na dvě skupiny. Hereckou skupinu vedenou lektorem hercem Františkem Hniličkou a štáb vedený filmařem Davidem Macháčkem, kterého znáte z minulého roku. Oba se již před kurzy několikrát sešli a připravili si pro vás plně nabitý týden s filmovou tečkou na konci. Nový obor Alternativní herectví, který je plně obsazen, se řadí také mezi novinky a s lektorem a hercem Tomášem Hronem se účastníci pustí do "devising theatre".

Doprovodný program kurzů má již také hotovou podobu. Jelikož je většina účastníků Kurzů NAPLNO plnoletých, zajistili jsme spíše festivalový doprovodný program než nucené zábavní večery. Samozřejmě jeden večer opět věnujeme večerní výuce. Jiný večer nám zahrají absolventi pražské DAMU. Přivezou dvě studijní představení. Proč studijní? Řekněme, že něco podobného jen tak neuvidíte (kvůli specifické formě, divadelnímu jazyku a cílovému divákovi, pro které byly inscenace nazkoušeny). První představení se jmenuje Batosnění a jak již z názvu vyplývá, jedná se o představení pro děti batolecího věku. Druhé představení se jmenuje StarVrz a půjde o autorské inscenované čtení, které vzdává hold všem "Áčkovým" až "Déčkovým" sci-fi filmům. Ti z vás, kteří byli minulý rok na Kurzech NAPLNO 2015, si možná vzpomenou na představení Gothaj City: Knock knock... Out!, které bylo poctou pro gangsterské filmy. Ano, StarVrz je druhý díl a představil se například na festivalu Divadla evropských regionů v Hradci Králové. Tento divadelní večer proběhne 14.7. na Malé scéně HDJ od 19:30 a srdečně jsou zváni i lidé mimo Kurzy NAPLNO. Pro více informací klikněte zde na FB událost. Další večer nás zavede na historickou Bránu Matky Boží, kde bychom měli do hluboké noci sledovat hvězdářskými dalekohledy noční oblohu s odborným výkladem. Rádi bychom poděkovali také kavárně Etage a speciálně Přemkovi Hrubému, u kterého určitě nějakou tu hodinku strávíme a ochutnáme jeho domácí limonády.

 

Závěrečná prezentace Kurzů NAPLNO 2016 proběhne v sobotu v 14:00 na Malé scéně HDJ. Opět srdečně zveme jihlavskou veřejnost a všechny, kteří chtějí zažít netradiční umělecký zážitek v průběhu prázdnin. Přikládáme odkaz na FB událost.

 

Na závěr nám již zbývá poděkovat všem, kteří nám pomáhají a věří, že se i v dnešní komerční době, kdy kvalita dostává nafrak od kvantity, se dají umělecké zkušenosti předávat mladým zájemcům i prostě jen tak... pro společný týden příjemných zážitků.
 


S úctou NUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© NUMACI.cz 2016